ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, zapareniny, suchá koža... ...jedno riešenie
Dermatológia Blog

Svrbenie kože na rukou a nohou

Svrbenie kože na rukou a nohou

Svrbenie kože na rukách alebo nohách môže mať príčiny rôzne. Od banálneho poštípania hmyzom, popálenia pŕhľavou, cez kožné zápaly, plesne, parazity až k závažným ochoreniam. V zásade sa dá povedať, že existuje svrbenie s viditeľnou príčinou a bez viditeľnej príčiny.

Svrbenie kože 2

Viditeľné príčiny svrbenia kože na rukách alebo nohách
Svrbivé vpichy, opuchy, štípance, drobné červené bodky a fliačky má na svedomí najčastejšie komár, ploštica, roztoče alebo popŕhlenie pŕhľavou.
Svrbivé pľuzgiere naplnené tekutinou sa objavia po kontakte s niektorými druhmi rastlín a zeleniny, pri ktorých je prítomný slnečný svit, tzv. foto dermatitída (boľševník, paštrnák, citrusy, figy)
Svrbivé malé pupienky a pľuzgieriky pod kožou sa objavujú pri kontaktnej dermatitíde, ako reakcia na srsť, zeminu, prach, kovy, domácu chémiu atď.
Svrbivé drobné pupienky ktoré tzv.kvitnú na povrchu kože a zlievajú sa do ložísk červenej a zapálenej kože, sú príznakmi atopického alebo kontaktného alergického  ekzému.
Veľmi svrbiace pupienky a drobné ranky  medzi prstami spôsobuje parazit zákožka svrabová. Svrbí najmä  v noci. Veľmi nákazlivé.
Svrbiacu, začervenanú a suchú olupujúcu sa kožu na nohách spôsobuje plesňové ochorenie, ktoré sa môže preniesť  i na dlane.
Svrbenie kože na rukách alebo nohách bez viditeľnej príčiny
Pocit svrbenia môže spôsobovať hormonálna nerovnováha (klimaktérium, ochorenie štítnej žľazy, antikoncepcia). Ďalej, pokiaľ sa v pokožke hromadia toxíny pri poruche ľadvín či pečene. Niekedy je pocit svrbenia zapríčinený psychickým stavom napr. silným stresom.

aaa

Dermaguard

Hydratácia a ochrana pokožky pred dráždivými vplyvmi.

  • Krém tvorí na pokožke neviditeľnú dlhodobú bariéru proti dráždivým látkam.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhladzuje pokožku, nemastí, nie je parfumovaný.
  • Chráni až 6 hodín pred voľnými radikály.

Kúpiť krém

Súvisiace články

Čo pomáha proti svrbeniu kože – 7 praktických tipov

Trápi vás svrbenie kože a hľadáte spôsob, ako sa ho zbaviť? Existuje rad metód, ako svrbenie zmierniť alebo dokonca zastaviť, a v tomto článku vás zoznámime so 7 najznámejšími. Výber správnej metódy…

Kontaktná alergia

Príčinou kontaktnej alergie je vzniknutá precitlivenosť  kože na nejakú látku alebo situáciu. Veľa o tom vedia napríklad ľudia pracujúci v zdravotníctve. Časté umývanie rúk  a používanie dezinfekcií…

Krém na ekzém

K najčastejším druhom ekzémov patrí atopický ekzém a kontaktný ekzém, ale existujú i ďalšie. Liečba všetkých ekzémov sa sústreďuje prevažne  na prevenciu a na liečbu v prípade tzv. vzplanutia…

Masť na ekzém

Aj keď lekárska veda denne objavuje nové spôsoby pomoci pacientom, čo sa týka ekzémov, ich liečba sa stále obmedzuje na príznaky. Lieči sa postihnuté miesto. Zápal spôsobuje začervenanie, svrbenie,…