ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, zapareniny, suchá koža... ...jedno riešenie
Dermatológia Blog

Krém na ekzém

Krém na ekzém

K najčastejším druhom ekzémov patrí atopický ekzém a kontaktný ekzém, ale existujú i ďalšie. Liečba všetkých ekzémov sa sústreďuje prevažne  na prevenciu a na liečbu v prípade tzv. vzplanutia ochorenia. Za vzplanutie či akútny sa označuje stav, kedy sa pokožka podráždi natoľko, že sa prejaví zápal.

Krém na ekzém 2

Objaví sa červené, silno svrbiace miesta, pokožka sa lúpe, či praská, objavujú sa trhlinky, chrasty, pľuzgieriky. Nie vždy sa musí ekzém prejaviť rovnako. Raz to môže byť len červená, silno svrbiace suché miesta, inokedy sa objavia pľuzgieriky, praskajúce chrasty alebo výsev pupienkov podkožných pupienkov, ktoré prerážajú na povrch kože a tvoria chrastičky. Pokiaľ  Vás trápia ekzémy, mali by ste mať po ruke vždy niekoľko krémov na ekzém.

Ktorý krém na ekzém, na čo a kedy?

Krém na ekzém na akútnu fázu je vždy na predpis kožného lekára. Nemal by chýbať v lekárničke žiadneho pacienta. Jedná sa väčšinou o prípravok s kortikosteroidmi, ktoré liečia akútnu zápalovú fázu. Nemal by sa používať dlhodobo ani preventívne.

Krém na ekzém s ichtamolom. Pri doliečení sa používa od okamžiku, kedy pominú akútne príznaky. Podporuje regeneráciu keratinocytov a má protizápalový účinok. Pokiaľ je ale ložisko mokvavého rázu, skôr než krémom sa doliečuje kúpeľmi a obkladmi  s upokojujúcim a vysušujúcim účinkom: napr. Jarischov roztok, slabo ružový roztok hypermangánu alebo odvarom z čierneho čaju. Tieto prípravky môžu pomôcť  i k "haseniu" začínajúceho ložiska a upokojiť pokožku skôr, než sa objaví silný zápal.

Krém na ekzém so zmäkčujúcim a zvláčňujúcim účinkom, tzv. emoliencium by mal mať v lekárničke každý ekzematik. Tieto krémy, oleje a gély sa starajú o pokožku v dobe, kedy ložiská ekzému nie sú akútne. Majú  najmä silný hydratační efekt a v oslabenej pokožke viažu vodu. Tým jej pomáhajú v regenerácii a posilňujú jej obranyschopnosť. Pre správny efekt sa musí  používať denne i niekoľkokrát. Týchto krémov  je na trhu celý rad, od celkom jednoduchých na báze vosku až po zložité receptúry. Čím menej zložiek produkt obsahuje, tým menšia šance je, že bude obsahovať látku ktorá koži nebude vyhovovať. Než kúpite veľké a drahé balenia, výrobok najskôr otestujte.

Krém na ekzém s bariérovou funkciou je skvelým doplnkom, ktorý pokožku hydratuje a zároveň ochraňuje pred dráždením z okolitého prostredia. Tým obmedzuje nové vzplanutia ekzému. Používa sa pred prácou alebo činnosťou, ktorá pokožku dráždi.

aaa

Dermaguard

Hydratácia a ochrana pokožky pred dráždivými vplyvmi.

  • Krém tvorí na pokožke neviditeľnú dlhodobú bariéru proti dráždivým látkam.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhladzuje pokožku, nemastí, nie je parfumovaný.
  • Chráni až 6 hodín pred voľnými radikály.

Kúpiť krém

Súvisiace články

Čo pomáha proti svrbeniu kože – 7 praktických tipov

Trápi vás svrbenie kože a hľadáte spôsob, ako sa ho zbaviť? Existuje rad metód, ako svrbenie zmierniť alebo dokonca zastaviť, a v tomto článku vás zoznámime so 7 najznámejšími. Výber správnej metódy…

Kontaktná alergia

Príčinou kontaktnej alergie je vzniknutá precitlivenosť  kože na nejakú látku alebo situáciu. Veľa o tom vedia napríklad ľudia pracujúci v zdravotníctve. Časté umývanie rúk  a používanie dezinfekcií…

Masť na ekzém

Aj keď lekárska veda denne objavuje nové spôsoby pomoci pacientom, čo sa týka ekzémov, ich liečba sa stále obmedzuje na príznaky. Lieči sa postihnuté miesto. Zápal spôsobuje začervenanie, svrbenie,…

Atopický ekzém u dospelých

Atopický ekzém u dospelých má rovnakú príčinu ako u detí. Jeho prejavy bývajú ale iné a postihujú rozdielne miesta na tele. Príčinou je vrodený sklon k alergii spojený s porušenou funkciou kože. Je…