ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, zapareniny, suchá koža... ...jedno riešenie
Dermatológia Blog

Atopický ekzém na tvári

Atopický ekzém na tvári

Atopický ekzém je nepríjemné a celoživotné ochorenie. Má svoje obdobie relatívneho pokoja, kedy príznaky buď nepociťujeme vôbec, alebo len vo forme príliš suchej a niekedy šupinatej kože. A keď to potrebujeme najmenej, našu pokožku niečo podráždi. Vôbec sa nemusí jednať o našu vedomú chybu.
Stačí trochu viac stresu než obvykle alebo hormonálny výkyv. "Osypú sa nám skryté časti tela ako sú paže alebo nohy, je to nepríjemné. Ale keď sa objaví atopický ekzém na tvári, nesie to so sebou ďalšiu traumu navyše. Čo teda robiť pri atopickom ekzéme na tvári? Aké krémy a masti na atopický ekzém sa na tvár používajú?

atopický ekzém na tvári 2

Atopický ekzém na tvári sa prejavuje najviac veľmi svrbiacimi podkožnými pupienkami, ktoré "kvitnú" na povrch kože. Koža je začervenaná, suchá, lišajovitá. Svrbenie vedie často k rozškrabávaniu ložiska a ku chrastám.
Liečba atopického ekzému na tvári
Vrodená porušená kožná bariéra je hlavnou príčinou toho, že sa pokožka nedokáže sama účinne hydratovať. Preto je suchá a ľahko poškoditeľná. Pri trení (napr. uterákom) alebo škrabaní v nej vznikajú mikro prasklinky. Tými prenikajú molekuly dráždivých látok. Na dráždenie sa pokožka začne chovať neprimerane a vybudí k reakcii celý organizmus. Preto je pri prevencii atopického ekzému v tvári i inde, základným predpokladom úspechu výborná hydratácia a ochrana pokožky pred alergénmi. Líčenie atopickej pokožky je možné len hypoalergénnou kozmetikou, najlepšie z lekárne.
Čím teda hydratovať atopickú tvár? Vždy zvlhčujúcimi, a nie mastnými prípravkami. I keď za dôb našich babičiek sa nedalo dopustiť na bravčovú masť, mať mastnú tvár voňajúcu ako mäsiarov obchod nebude žiadna výhra. Dnes existuje pre atopickú pokožku široká škála produktov. Medzi stálice patria Linola, Protopan, Eucerin. Z bylinných obkladov funguje dobre borák lekársky alebo pupalka dvojročná. Suchú atopickú kožu ale musíme hydratovať mnohokrát denne. Môžete vyskúšať bariérový krém Dermaguard, ktorý hydratuje najmenej 4-6 hodín a po celú dobu tiež chráni pokožku pred alergénmi z  vonkajšieho prostredia.
Pokiaľ sa ekzém dostane do akútneho stavu, pri ktorom je pokožka silno podráždená, červená, svrbí a praská, je potrebné navštíviť dermatológa skôr, než ekzém v spánku rozškrabeme a dostaneme do neho infekciu. Kortikoidy zaberú rýchlo a pri krátkodobom používaní sa vôbec nemusíme báť vedľajších účinkov.
Bariérový krém Dermaguard posilňuje poškodenú kožnú bariéru a chráni pokožku ako štít pred neviditeľnými alergénmi z prostredia. Možno použiť i na tvár, okrem viečok.


									
aaa

Dermaguard

Hydratácia a ochrana pokožky pred dráždivými vplyvmi.

  • Krém tvorí na pokožke neviditeľnú dlhodobú bariéru proti dráždivým látkam.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhladzuje pokožku, nemastí, nie je parfumovaný.
  • Chráni až 6 hodín pred voľnými radikály.

Kúpiť krém

Súvisiace články

Čo pomáha proti svrbeniu kože – 7 praktických tipov

Trápi vás svrbenie kože a hľadáte spôsob, ako sa ho zbaviť? Existuje rad metód, ako svrbenie zmierniť alebo dokonca zastaviť, a v tomto článku vás zoznámime so 7 najznámejšími. Výber správnej metódy…

Kontaktná alergia

Príčinou kontaktnej alergie je vzniknutá precitlivenosť  kože na nejakú látku alebo situáciu. Veľa o tom vedia napríklad ľudia pracujúci v zdravotníctve. Časté umývanie rúk  a používanie dezinfekcií…

Krém na ekzém

K najčastejším druhom ekzémov patrí atopický ekzém a kontaktný ekzém, ale existujú i ďalšie. Liečba všetkých ekzémov sa sústreďuje prevažne  na prevenciu a na liečbu v prípade tzv. vzplanutia…

Masť na ekzém

Aj keď lekárska veda denne objavuje nové spôsoby pomoci pacientom, čo sa týka ekzémov, ich liečba sa stále obmedzuje na príznaky. Lieči sa postihnuté miesto. Zápal spôsobuje začervenanie, svrbenie,…