ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, zapareniny, suchá koža... ...jedno riešenie
Dermatológia Blog

Tekuté rukavice Dermaguard

Tekuté rukavice Dermaguard

Tekuté rukavice Dermaguard: Inovácia vo svete osobnej ochrany

V oblasti osobnej ochrany neustále dochádza k inováciám a vývoji nových technológií, ktoré nám pomáhajú chrániť naše telo pred rôznymi nebezpečenstvami. Jednou z najnovších a najzaujímavejších inovácií sú tekuté rukavice na báze ochranného silikónového mikrofilmu, dimethiconu.

Táto zlúčenina kremíka a kyslíka má ideálne ochranné vlastnosti. Ponúka nový prístup k ochrane rúk a pokožky a môže priniesť mnoho výhod pri porovnaní s tradičnými rukavicami. V tomto článku sa pozrieme na to, ako tieto tekuté rukavice fungujú a aké je ich potenciálne využitie.

 

Čo sú tekuté rukavice Dermaguard?

Tekuté rukavice sú inovatívnym konceptom osobnej ochrany, ktorý kombinuje výhody tekutých materiálov s pohodlím a pružnosťou rukavíc. Namiesto tradičného materiálu, ako je textil alebo latex, tieto rukavice obsahujú dimethicon, ktorý je pred použitím aplikovaný na ruky vo forme emulzného krému. Tento sa následne vstrebe a vytvorí neviditeľný film na pokožke rúk. Krém sa môže používať i na iné časti tela opakovane vystavené dráždeniu - napr. krk, nohy, plienková oblasť u seniorov apod.

Ako fungujú?

Princíp fungovania tekutých rukavíc spočíva v ich schopnosti vytvoriť neviditeľnú bariéru medzi pokožkou a vonkajším prostredím. Tato bariéra posilňuje prirodzenú obranyschopnosť pokožky proti podráždeniu od rôznych iritačných látok. Pomáha predchádzať vzniku častých pracovných kontaktných dermatitíd, ako sú pracovné ekzémy z opakovaného kontaktu s vodou, dezinfekciou, masážnymi olejmi, rastlinnými a živočíšnymi produktmi, prachom, nečistotami, bežnou chémiou, srsťou a perím zvierat atď. Krátkodobo dokáže pokožka ošetrená tekutými rukavicami Dermaguard odolať i postriekaniu kyselinou či lúhom a poskytnúť čas na rýchlu neutralizáciu látky.

Využití tekutých rukavíc:

Domácnosť: posilňujú pokožku namáhanou pri upratovaní stykom s domácou chémiou, pri varení, v záhrade i v dielni.

Priemysel: Tekuté rukavice môžu byť cenným pomocníkom v spracovateľských prevádzkach s častým výskytom pracovných dermatitíd, najmä pri používaní latexových rukavíc v potravinárstve, pri spracovaní kovov a v poľnohospodárstve. Vhodný je do širokej oblasti služieb, napr. kaderníctva, fyzioterapia, masáže, floristika atď.

Zdravotníctvo: V oblasti zdravotníctva môžu tekuté rukavice poskytnúť ochranu pokožke poškodenej častým opakovaným mytím a dezinfekciami.

Športové a outdoorové aktivity: Pre športovcov a milovníkov outdoorových aktivít môžu tekuté rukavice predstavovať novú úroveň ochrany proti zapareniu. Pomáhajú posilňovať pokožku na miestach, kde je vystavená teplu, potu a treniu. Obmedzuje maceráciu pokožky z potu a rast baktérií na zaparenej pokožke a tým potláčajú rozvoj zaparenín.

Záver:

Tekuté rukavice sú inovatívnym prístupom k ochrane rúk. Či sa už jedná o priemysel, zdravotníctvo, osobnú ochranu alebo športové aktivity, tekuté rukavice môžu byť prínosným nástrojom pre každého, kto si praje zvýšiť úroveň ochrany pokožky.

aaa

Dermaguard

Hydratácia a ochrana pokožky pred dráždivými vplyvmi.

  • Krém tvorí na pokožke neviditeľnú dlhodobú bariéru proti dráždivým látkam.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhladzuje pokožku, nemastí, nie je parfumovaný.
  • Chráni až 6 hodín pred voľnými radikály.

Kúpiť krém

Súvisiace články

Krém na ruky

V článku poradíme, ako sa líšia a kedy aký krém na ruky používať.  Ponuka krémov na ruky je obrovská. Obrovsky sa líšia i ceny. Ako vybrať správny krém na ruky?