ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, zapareniny, suchá koža... ...jedno riešenie
Dermatológia Blog

Krém na ruky

Krém na ruky

V článku poradíme, ako sa líšia a kedy aký krém na ruky používať.  Ponuka krémov na ruky je obrovská. Obrovsky sa líšia i ceny. Ako vybrať správny krém na ruky?

Krém na ruky 2

Krém na ruky podľa účinku na kožu
•    Výživný krém na ruky doplňuje do pokožky látky, ktoré vekom stráca. Mal by obsahovať ceramidy, kyselinu hyaluronovú a vitamín A.
•    Hydratačný krém na ruky dodá pokožke chýbajúcu vodu, a to i do hlbších vrstiev. Vodu viaže najlepšie glycerol, urea či lanolín.
•    Regeneračný krém na ruky poskytuje pokožke hojení a obmedzuje vyparovanie vody z pokožky. V zložení by nemal chýbať rastlinný olej alebo výťažok.
•    Bariérový krém na ruky by mal obsahovať hydratačnú zložku a film, ktorý ochraňuje pokožku pred dráždivými látkami, ktoré ju poškodzujú.

Krém podľa typu kože

Suchá pokožka

Na vrodene suchú kožu používajte cez deň hydratačný krém na ruky a na noc regeneračný krém na ruky. Ako denný krém na suché ruky volíme krém s glycerolom, ktorý viaže vodu v pokožke. Na noc volíme mastnejšie krémy s olejmi  ako je mandľový, rakytníkový, jojobový, alebo hojivé s vazelínovým základom napr. mesiačikový, grepový, aloe.
Suchú kožu v dôsledku starnutia  cez deň hydratujte krémom na ruky s glycerolom, ureou alebo lanolínom. Na noc regeneračný krém na ruky s ceramidmi. Ceramidy sú súčasťou buniek pokožky. Vekom sa strácajú a výsledkom je horšia obnova kožnej bariéry, suchosť a krehkosť. Krémy sa dajú zaobstarať od 3 do 15 eur.
Ekzémovú suchú pokožku v dôsledku opakovaného dráždenia vonkajšími vplyvmi musíme okrem hydratácie i účinne chrániť pred dráždivými látkami. Cez  deň používajte bariérový krém na ruky s hydratačným účinkom. Na noc hydratačný krém s glycerolom alebo ureou. Lanolín nie je pre ekzémovú pokožku vhodný.

Normálna pokožka

Zdravú pokožku je potrebné chrániť, aby zdravá zostala. Pred prácou používajte na ruky bariérový krém Dermaguard. Pomáha namáhanej pokožke zosilňovať  jej prirodzenú bariérovú funkciu. Ochraňuje ju pred dráždením a vysúšaním a pokožka sa nemusí toľko vysilovať namáhavou regeneráciou. I normálnej pokožke môžeme občas dopriať výživnú kúru alebo regeneračný krém na ruky. Je na nás, či zvolíme krém mastný alebo hydratační, dôležité je aby obsahoval vitamíny A, E, C.

Mastná pokožka

Vrodená mastná koža je skôr estetickým problémom. Na ruky nie je potrebné používať žiadne špeciálne krémy na mastné ruky, pretože sa komplikácie s príliš mastnou pokožkou na rukách neprejavujú. Pokožke rúk občasná starostlivosť na báze nočného regeneračného krému neuškodí. Nevolíme krémy na báze oleja ale skôr glycerínové s regeneračnou zložkou, napr. mesiačikom alebo harmančekom.

aaa

Dermaguard

Hydratácia a ochrana pokožky pred dráždivými vplyvmi.

  • Krém tvorí na pokožke neviditeľnú dlhodobú bariéru proti dráždivým látkam.
  • Hydratuje, zjemňuje a vyhladzuje pokožku, nemastí, nie je parfumovaný.
  • Chráni až 6 hodín pred voľnými radikály.

Kúpiť krém

Súvisiace články

Tekuté rukavice Dermaguard

Tekuté rukavice Dermaguard: Inovácia vo svete osobnej ochrany V oblasti osobnej ochrany neustále dochádza k inováciám a vývoji nových technológií, ktoré nám pomáhajú chrániť naše telo pred rôznymi…