ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ekzémy, zapareniny, suchá koža... ...jedno riešenie
Dermatológia Blog

Suché a rozpraskané päty

Suché a rozpraskané päty

Suché a rozpraskané päty trápia predovšetkým ženy. Nejedná sa len o kozmetický problém, ale tiež o zdravotný problém . Rozpraskané päty dokážu veľmi potrápiť, pokiaľ praskajú až do krvi. Ako na suché a popraskané päty si povieme práve teraz.

Aby sme úspešne vyriešili problém so suchými a popraskanými pätami, musíme poznať príčinu. Najčastejšie koža na pätách praská z preťaženia, ako je nadváha, práca vyžadujúca dlhé státie alebo zlé topánky. To všetko obmedzuje prekrvovanie pokožky piat. Koža sa vysušuje, rýchlo odumiera jej vrchná vrstva a na pätách sa začína tvoriť zrohovatená vrstva odumretej kože. V takých prípadoch je riešenie  pomerne  ľahké. Pravidelná denná  starostlivosť zahrňuje aspoň desať minútovú kúpeľ, osušenie, v prípade potreby obrúsenia tvrdej kože pemzou, pilníkom alebo strojčekom na päty a hydratačný, nemastný krém, napr. bariérový krém Dermaguard. Hydratuje 6 hodín a tiež bráni množeniu baktérií, ktoré by mohli  päty infikovať. Pri pravidelnej starostlivosti budú vaše nohy zase ako nové.

V neposlednom rade je príčinou suchých a rozpraskaných piat dráždenie vonkajšieho prostredia. Najmä pri chodení v otvorených topánkach je pokožka vystavená prachu a najrôznejším alergénom a agresívnym látkam. Koža reaguje podráždením, vysušuje sa a vytvára rohovinu. Je treba nohy chrániť. Pokiaľ nechcete nosiť celý rok uzavreté topánky, používajte bariérový krém Dermaguard. Chráni nohy až 6 hodín pred vplyvom alergénnych a agresívnych látok.

K ďalším príčinám suchých a rozpraskaných piat patria plesňové ochorenia. Tieto choroby bývajú infekčné. To znamená, že sú prenosné z iného človeka alebo zvieraťa a tiež v rámci jedného tela. Napríklad z rúk na nohy alebo aj obrátene. Občas stačí k nákaze i chodenie na boso. Rizikové pre nohy sú i návštevy sáun, bazénov, požičovní topánok atď... Plesne sa liečia  voľne predajnými liekmi. Liečba trvá pomerne dlho. Spóry plesní prenikajú hlboko do  trhlín piat, drží sa pod nechtami, často sa prenáša. Preto je treba liečbu držať najmenej 14 dní alebo aj mesiac. Liečiť je potrebné  i ruky, pokiaľ nepoužívate ku kontaktu s nohami gumové rukavice. Miesto rukavíc môžete použiť bariérový krém Dermaguard, ktorý dokáže Vaše ruky ochrániť pred plesňovou nákazou.

Dermaguard.

Okamžité riešenie kontaktných ekzémov a vyrážok

  • Krém tvorí na pokožke neviditeľnú dlhodobú bariéru proti alergénom
  • Prevencia pred kontaktnými ekzémami, zapareninami, vyrážkami, plienkovou dermatitídou
  • Chráni až 6 hodín, hydratuje, nemastí, nie je parfumovaný

Kúpiť krém

Súvisiace články

Chronicky suchá koža

Veľmi veľa ľudí ani netuší, že za ich problémy so suchou kožou je chronický ekzém. Domnievajú sa, že suché a začervenané ruky môže len nedostatočná hydratácia. Pritom sa jedná o prejav poškodenej a…