95% ľudí sa nikdy nezbaví kožných problémov, pretože sa nedozvie týchto niekoľko informáciíDERMAGUARD chráni Vašu pokožku v každej situácii


Krém DERMAGUARD je netoxický, neobsahuje lanolín, aloe vera, harmanček, ani
iné bežné alergény
okrem parabenov.

Je vhodný i pre kojencov.

TOPlist

Partneri

TOPlist
 

Dermaguard – ochranná pomôcka v zamestnaní, prevencia kožných problémov

Ochranný krém verzus kožné ochorenia a kožné alergie

Dermaguard je ochranný a hydratačný krém, ktorý umožňuje, aby koža dýchala, vyživuje ju a zároveň obmedzuje prenikanie dráždivých látok na pokožku, kde môžu spôsobiť nekľud, kožné ochorenia alebo kožné alergie a ekzémy.

Kontaktný ekzém alebo dermatitída je zápalové kožné ochorenie vyvolané vonkajšími vplyvmi a kontaktom kože s alergénnou látkou.

Tento krém je odporúčaný ako ochrana pokožky v širokej škále priemyslu a zamestnaní a všade tam, kde dochádza k častému kontaktu pokožky s agresívnymi či alergénnymi látkami. Krém Dermaguard je ideálnym produktom pre zamestnancov, ktorí pri svojej práci vystavujú svoju pokožku dlhodobo pri kontakte s dráždidlami kože. Môžu s ním byť riešené i situácie, kde na pracoviskách dochádza k zosilnenej dráždivosti kože, ktoré prechádzajú do ekzému, kontaktnej dermatitídy, kožnej alergie a sú možné problémy spojené s maceráciou pokožky. Ochranný krém Dermaguard napomáha koži odolávať agresivite prostrediu a jeho dvojitá bariéra umožňuje koži dýchať normálne a podľa mnohých skúseností je zrejmé, že ako náhle sú takto dráždivé faktory minimalizované alebo odstránené, koža je v lepšej kondícii a sama sa lepšie regeneruje. Kožné ochorenia z macerácie pokožky a suchá koža sú pri bežnom používaní Dermaguardu výrazne potlačené.

Možnosti využitia a najčastejšie dráždidlá

Strojárenský priemysel, autoservisy

Ochrana proti tukom, mazadlám, lakom, rezným kvapalinám, olejom, benzínu, nafte, kovom.Chemický priemysel a laboratóriá

Ochrana proti lepidlám, riedidlám, priemyslovým desinfektantom, alkaloidom, syntetickým mydlám a väčšine rozpúšťadiel vrátane trichlóretylénu. Krém Dermaguard môže zaistiť dočasnú havarijnú ochranu proti kyseline sírovej, fosforečnej, dusičnej a chlorovodíkovej. V prípade kontaktu s týmito látkami je nutné umyť čo najrýchlejšie ruky alebo iné zasiahnuté miesto, aby neprišlo k popáleniu pokožky.

Referencie a skúsenosti z tohoto odboru môžete získať na www.centralchem.sk.

Obuvnícky a gumárenský priemysel

Ochrana pred alergiou na latex, gumu, pryž ai.

Poľnohospodárstvo

Ochrana pokožky pred priemyslovými hnojivami a postrekmi, zeminou.

Stavebníctvo

Ochrana pred vápnom, cementom, brusivami, laminátmi, sklenenou vatou (pri práci s mechanicky agresívnymi materiálmi ako je vápno alebo cement odporúčame dvojitú aplikáciu).Potravinársky a mäsový spracovateľský priemysel

Ochrana kože proti ďalšiemu podráždeniu pri práci s potravinami, vodou, škrobmi, tukmi, rastlinnými a živočíšnymi kyselinami, soľami, mäsom a pachmi z potravín. Dermaguard je efektívnou ochranou proti baktériám. Aktívne odpudzuje baktérie z kože a nepodporuje hosťovanie baktérií. To je dôležité v oblastiach, kde môžu pracovníci mať niektoré typy kožných problémov a sú náchylnejší k prenikaniu baktérií do oslabenej kože. Pokiaľ pracovníci používajú latexové alebo mäsiarske rukavice, môžu nastať problémy s maceráciou pokožky a jej následným oslabením. Tu je opäť možné tomuto predchádzať "ochrancom kože – Dermaguardem" a zvoliť kombináciu: používať tieto rukavice po predchádzajúcom ošetrení pokožky krémom Dermaguard. Z pokožky ošetrené "ochrancom kože" sa tiež lepšie zmývajú pachy z potravín (cibuľa, cesnak, ryby). Kožné ochorenia z macerácie pokožky a suchá koža sú pri bežnom používaní Dermaguardu výrazne potlačené.

Papierenský, polygrafický a textilný priemysel

Ochrana pred prachom, papierom, lepidlami, spojivami, kopírovacími a tlačiarenskými farbami, grafitom a iné.

Sklársky priemysel a šperkárstvo

Ochrana pokožky pred dlhodobým pôsobením vody, drahých kovov (brusiarne skla, galvanizovne).

Elektrotechnický priemysel

Ochrana pred kovmi ai. (kde je treba mať neustále cit v rukách), efektívna bariéra proti olovu, berýliu a iným mäkkým kovom spojených s pájkovaním. V týchto konkrétnych oblastiach, kde je prvoradý dotyk a citlivosť v rukách a rukavice nemôžu byť používané. Koža ošetrená Dermaguardom nezanecháva mastný film na výrobkoch, čo je možné využiť i u tých najlepších high-tech technológiách (práca s plošnými spojmi ai.).Chemické vojsko, polícia, hasiči

Vhodný doplnok pod dýchaciu masku a ako dočasná havarijná ochrana. Preventívna ochrana pred alergiou na vlákna – latex, nomex a neoprén.

Bankovníctvo, zmenárne

Ochrana rúk pred častým stykom s peniazmi a papierom.

Kozmetické salóny, kaderníctva

Ochrana pred peroxidmi, prelivmi, roztokmi pre trvalú onduláciu, líčením. Krém Dermaguard obsahuje tiež hydratačné zložky. Nemusia sa teda robiť úkony "pred a po" ošetrení pokožky. Všetko je tu v jednom jednoduchom a kozmeticky lákavom kroku. Vhodný pod make-up.Detské jasle a opatrovateľská služba

Dermaguard je netoxický a možno ho bezpečne použiť i na detskú pokožku. Môže pôsobiť proti zapareniu detskej kože vytvorením bariéry chrániaci kožu pred dráždivým pôsobením moči. Rovnako tak je možné ho aplikovať i u dospelých trpiacich problémami s udržaním moči. Kožné ochorenia z macerácie pokožky a pocitu suchej kože je pri bežnom používaní Dermaguardu výrazne potlačené.

Pokiaľ v niektorých odvetviach priemyslu alebo službách musia zamestnanci používať ochranné rukavice alebo obleky a pri dlhodobom styku vzniká macerácia pokožky alebo kontaktné kožné alergie, je vhodné zvoliť kombináciu: používať predpísané OOP po prechádzajúcom ošetrení pokožky Dermaguardom.

Dermaguard je teda neparfumovaný a nemastný ochranný krém, ktorý chráni pokožku pred širokou škálou škodlivých prvkov a jeho dôsledným používaním sa obmedzuje vznik kožných alergií, kontaktného ekzému a dermatitídy. Je ideálnym produktom pre každého, kto chce, aby jeho koža bola chránená a zároveň chce mať peknú a zdravú pokožku v dobrej kondícii.